Avatar uživatele
Convallaria

Kam se má vyhazovat přepálený olej?

Když smažim, tak mi pak na pánvi zůstane olej, ale nevim, jak se ho mám zbavit, vyhazuju ho v kelímku do popelnice, nevíte, jak by se to mělo třídit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Lilix, anonym před 4218 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Carlos1

Existuje několik metod, některé ekologické a jiné ne. Tento olej lze skladovat v uzavřené plastové nádobě a posléze ho nabídnout tomu, kdo jezdí na fritovací olej v autě, odevzdat jako nebezpečný odpad ve sběrném dvoře nebo pánev vytřít papírovou kuchyňskou utěrkou, skladovat v krabici od mléka až do naplnění a opět odevzdat. Často používaný způsob, který je nejjednodušší, ale zcela nevhodný pro životní prostředí je spalovat olej v naplněné krabice v kotli.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Shromažďuji tyto dále nepoužitelné odpadní tuky z kuchyně a následně z nich jednou za čas udělám mýdlo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Mně se vybavil takový úsměvný způsob řešení – my jsme doma přepálený tuk prostě přidali do pomyjí vepříkům.
Takže tohle byla určitě ta nejekologičtější likvidace. Tím Ti ale nechci doporučovat pořizovat si zrovna do bytu pašíka. Oficiální a tudíž povolené a doporučené verze nabízí Carlos1.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ve městě asi trochu problém, ale na vesnici lze vylít olej na hnůj nebo kompost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Já ho naředím ekologickým přípravkem na mytí a vodou a vyliju.
Ale mýdlo, to je zajímavý nápad. Slyším (čtu) to poprvé.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek