Convallaria

Kam se má vyhazovat přepálený olej?

Když smažim, tak mi pak na pánvi zůstane olej, ale nevim, jak se ho mám zbavit, vyhazuju ho v kelímku do popelnice, nevíte, jak by se to mělo třídit?

Nejlepší odpověď
Carlos1

Existuje několik metod, některé ekologické a jiné ne. Tento olej lze skladovat v uzavřené plastové nádobě a posléze ho nabídnout tomu, kdo jezdí na fritovací olej v autě, odevzdat jako nebezpečný odpad ve sběrném dvoře nebo pánev vytřít papírovou kuchyňskou utěrkou, skladovat v krabici od mléka až do naplnění a opět odevzdat. Často používaný způsob, který je nejjednodušší, ale zcela nevhodný pro životní prostředí je spalovat olej v naplněné krabice v kotli.

Další odpovědi
Drap

Shromažďuji tyto dále nepoužitelné odpadní tuky z kuchyně a následně z nich jednou za čas udělám mýdlo.

anonym

Mně se vybavil takový úsměvný způsob řešení – my jsme doma přepálený tuk prostě přidali do pomyjí vepříkům.
Takže tohle byla určitě ta nejekologičtější likvidace. Tím Ti ale nechci doporučovat pořizovat si zrovna do bytu pašíka. Oficiální a tudíž povolené a doporučené verze nabízí Carlos1.

anonym

Ve městě asi trochu problém, ale na vesnici lze vylít olej na hnůj nebo kompost.

terry

Já ho naředím ekologickým přípravkem na mytí a vodou a vyliju.
Ale mýdlo, to je zajímavý nápad. Slyším (čtu) to poprvé.