Válek Petr

Kam putují peníze vybrané z kontroly kotlů a komínů?

Nechávají si celou částku kontroloři či ji odevzdávají do státní pokladny ?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud je revizák, nebo kominík na živnosti, připadá celá částka jemu a odvádí z ní daň. U zaměstnanců je to jasné. Profit z toho mají firmy, nepřímo též pojišťovny a státní kasa.

Další odpovědi
Dochy

Proč by měli odevzdávat ty prachy státu? Stát požaduje splnění revizí. Oni si pravděpodobně i za vlastní prachy zařídily vše potřebné (školení od výrobce, nastudování zákonů, přidaj vlastní dlouholeté zkušenosti v oboru)… Vy si je objednáte, zaplatíte jim cenu za danou službu. Přeci za vámi nepojedou kdovíkam jen proto aby prachy od vás mohli někomu odevzdat? To vám stát může rovnou nařídit ať to donesete na poštu a pošlete na finančák. Ušetří se tím několik hodin práce.

cukrar

Petře, celou částku si nechají a zahrnou jí do účetnictví firmy.