mosoj

Kam pověsit soubory?

Dostat na inet jpg soubor a dát odkaz není těžké a možností je mnoho. Kam dát ale soubor jiného typu doc, pdf aby si jej další mohli přes odkaz prohlédnout.
Doplňuji:
Mám na mysli pouze to otevření a ne stahování. Je mně jasné že je to otázka programů v počítači. Prohlížeč jpg je v každém počítači a tak není problém. Přesto mně zajímá jestli je někde takováto možnost.

Nejlepší odpověď
Terryle

Já to svého času řešívala tak, že jsem si založila účet na webhostingových serverech zadarmo (takové ty webpark.cz, webzdarma.cz), které neměly žádné redakční systémy, takže si nebylo možné vyrobit stránky jednoduše – všecko se muselo napsat v HTML a nahrát tam hotové. Ale zato to bralo jakýkoli formát, který pak šel otevřít z odkazu :) takže dokumenty absolutně nebyly problémem…
Nebo se to samozřejmě dá nacpat na letecké pošty, uloz.to a podobně, ale to si to pak musí stáhnout a nejde to prohlížet na webu…
Doplňuji:
Hmmm… přiznám se, že ani tu první variantu jsem nezkoušela z počítače, kde by nebyly programy k otevření onoho dokumentu. Jestli to utáhne jen prohlížeč internetu, to si fakt nejsem jistá.
Ale myslím, že dneska skoro ve všech počítačích je soft k otevření základních dokumentových formátů – minimálně .doc, .xls, .pdf by snad mělo jít otevřít skoro všude…

Další odpovědi
anonym

-- http://docs.Go­ogle.com … office dokumenty, tabulky, prezentace, pri prohlizeni i editaci si prijemce vystaci jen s internetovym prohlizecem, k prohlizeni dokumentu ktery zde vytvorite a nasdilite odkazem prijemce nemusi mit ani uzivatelsky ucet

příklad, místo abych někam věšel xls soubor excelu, pošlu vám jen takovýto odkaz http://spread­sheets.google­.com/ccc?key=0Am­SVXPgdVdQ1dHdoQ3FzQUF­WVFVseXdmUjAw­NTBzcXc&hl=cs

-- podobne funguje i www.zoho.com