Gaudencius

Kam mám zanést neschopenku, když mě nebyla prodloužena pracovní smlouva?

Odpovědi
Nakobyl

Existuje ochranná lhůta v délce 7 kalendářních dnů. Pokud byla neschopenka vystavena do oněch 7 dnů,pak bývalému zaměstnavateli. Jinak na sociálku.

ivzez

Pokud nemoc začala za trvání zaměstnání nebo v ochranné lhůtě 7 kalendářních
dnů po skončení zaměstnání, předáváte podklady bývalému zaměstnavateli.

Pokud nemoc začala později, nemáte na nic nárok.
V takovém případě neschopenku vraťte lékaři, který ji vystavil.
________

„Na sociálku“ – přesněji na OSSZ byste musel podklady předávat v případě,
že nemoc sice začala v ochranné lhůtě, ale zaměstnavatel odmítl podklady
převzít.

______
Oprava překlepu

Gaudencius

Nemoc začala v průběhu zaměstnání a v době kdy mě nebyla prodloužena smlouva mě účetní říkala, že další lístek na peníze musím odevzdat na OSSZ. Že s něma už nebudu mít nic společného.