ratava

Kam jinam, když ne na finanční úřad?

V únoru jsem rozvázala PP s bývalým zaměstnavatelem… Následně jsem od něj obdržela Potvrzení o zdanitelných příjmech, výplatní pásku a Evidenční list DP, které se vůbec nezakládají na skutečnosti. Na doporučené dopisy o nápravu nereagovali, tak jsem se obrátila na finanční úřad, kde mi bylo ale doslova řečeno:„To není naše záležitost, v těch papírech si můžete napsat co chcete, když si je každý rok vycucáte z prstu, vyjde to nastejno…“. Asi jsem se neměla nechat tak odbýt, ale v tu chvíli jsem byla onou větou celkem „šokovaná“ a prostě odešla… Firma již neexistuje, býv. majitel jakoukoliv komunikaci odmítá, FU mi moc nepomohl, tak kam jinam se obrátit…? Protože v podstatě příští rok budu podávat daňové přiznání, které se nebude zakládat na skutečnosti a doplácet/nechávat si vracet daně z vymyšlených čí­sel…

předem děkuji za radu…

Nejlepší odpověď
ReHu

Na kterém oddělení FU jsi byla? Mělo by tam být i oddělení kontroly.
Existuje také finanční policie.
Možná bys mohla zkusit jen poslat mail.

A........ takových " podnikatelů" je hoooodně moc.

http://www.po­licie.cz/clanek/u­okfk-skpv-kontakty.aspx

Další odpovědi
Front

Česká správa sociálního zabezpečení, Úřad práce ČR a možná bych zkusil i Státní úřad inspekce práce.

ivzez

Potvrzení o zdanitelných příjmech budete potřebovat po skončení roku
při podání daňového přiznání (nebo dodáte novému zaměstnavateli
a on provede roční zúčtování daně z příjmu).

S ELDP si zajděte na OSSZ, vezměte s sebou i pracovní smlouvu
a výpověď, aby bylo zřejmé, jak dlouho jste pro tohoto zaměstnavatele
pracovala.

Ale překvapuje mne, že FÚ nezajímá chybné/špatné potvrzení o zdanitelných příjmech. FÚ – na rozdíl od bývalého zaměstnance – má na zaměstnavatele „páky“.

———
Ještě mne napadá:
Nemáte kontakt na mzdovou účetní?
Ta by Vám to měla vysvětlit.