Wolf

Kam jet na vodu na týden?

S přáteli tento rok zase chceme jet sjíždět řeku v kánoích. Problém je v tom, že nám v ČR už jaksi docházejí hezké řeky, které jsou dlouhé na 5–6 dní plavby.
Jeli jsme už Vltavu, Lužnici, Ohři, a Sázavu. Jakou řeku bychom měli zvolit tento rok? Je potřeba, aby byla tak na 6 dní plavby, aby v ní v létě bylo dost vody a bylo by dobré, kdyby byla hezká. Ne žádný 50m široký koryta.
Ve svém okolí nemám moc vodáků, tak třeba bude někdo vědět tady.

Nejlepší odpověď
briketka10

co řeka Dyje
http://www.raf­t.cz/morava/dy­je.aspx?ID_re­ky=32&kilo=web
a přikládám mapu řek :
http://www.raf­t.cz/mapa_c.as­px

Další odpovědi
jmhad

Pěkná a nenáročná řeka je třeba Berounka z Chrástu někam k Berounu,horní tok Moravy,když neprší tak až od soutoku s Desnou pod Šumperkem,dobrá a liduprázdná je i Nežárka a řada dalších,třeba Orava,Hornád u sousedů.Ono také záleží na tom,co od té „vody“ očekáváš.Zda přírodu,nároč­nost,něco dokázat a nebo jen současný trend – jet se vyřádit a chlastat.Třeba na Moravě či Nežárce bufety na břehu nenajdeš.

ReHu

Jeďte do Polska.
Je to tam super. Ale žádné kempy. Takže zakotvíš, zakempuješ a ráno jedeš dál.
My jeli jako první řeku Pilicu a byla to fakt nádhera.
Už to je pár let a začíná se to mezi vodáky rozkřikávat, ale pořád je to tam dobrý a nepřevodákovaný.