panxnotdead

Kam jet do ciziny za prací?

Ahoj, mám našetřeno cca 22,000,– Strašně bych chtěl někam vypadnou z tohoto stereotypu. Nejraději do anglicky mluvící země a abych tam také něco dělal a přivezl si do čr nějaké peníze. Má s tím někdo nějaké zkušenosti kam co a jak? Za každou radu budu moc rád

Nejlepší odpověď
sesednizkola

Možná by se chtělo víc rozepsat co umíš, co bys chtěl dělat a tak… Ono jestli budeš někde hakovat ve skladu v Anglii bude spíš ještě horší stereotyp než tady. Všude jsou bohatí a chudí lidé a tyhle práce dělají většinou chudí lidé. Je jedno, že plat je výši než tady protože žít budeš tam.

Každopádně tady bych moc rád nečekal. Je komunita lidí na internetu žijící v zahraničí a dokonce i fóra vyloženě o práci v Anglii nebo Německu kde ti poradí líp. Tady je to spíš stránka pro zábavu.

Další odpovědi
klumprt

Důležitá otázka je, co bys chtěl tak asi dělat. Například ropná plošina je velice výnosný job. Jenže to není pro žádná ořezávátka.

Kryšpín

Anglie jak pro koho, v továrně je většinou nadřízený, Polák nebo Afrikán, občas Rom, jinak možno zahradník, mýt nádobí a další lepší práce, ale největší šejdíři jsou Poláci a Češi. Ale třeba lékař má 5000 Liber měsíčně pro začátek.

ivzez

S tímhle přístupem bych doporučila zůstat doma.
Jak se chcete uplatnit v cizině, nejste-li schopen si
zjistit ani ty nejzákladnější informace?

Podívejte se na web Eures, kde se můžete seznámit
se životem a prací v zemích EU, najdete tam i odkazy
na pracovní portály různých zemí.

Inzerujte sám, oslovujte přímé zaměstnavatele.

A velkým obloukem se vyhněte veškerým agenturám.
Ty by z Vás jenom vytáhly peníze.
Pokud by Vám nabídly nějakou práci nebo ubytování,
s velkou pravděpodobností by to bylo něco jiného, než
by Vám slíbily před zaplacením.