Alesh

Kam ještě tento národ, co se debility týče, může klesnout?

Čtu toto:
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/275353-hystericke-reakce-lidi-na-on-line-prenos-rozbily-capi-rodinu-na-blanensku.html

A jen nevím, jestli brečet nebo se smát. Spíš to ale vidím na to první. Chudáci čápi. ☹

Nejlepší odpověď
fcoop

Ono to s národností nebude mít nic společného. Je to spíš tak,že kreténi jsou všude,ale úplně všude.Na celém světě.

Další odpovědi
briketka10

v Jedovnici má chatičku moje teta z Brna a přesně vím jaký tam žijou lidi !!
je to malá obec, samá chata a " drbny" !! který nemaj co na práci..
Doplňuji:
ad Vlku z lesa někteří ti lidé tam i jinde nemají internet a zrovna v té Jedovnici všichni nesledují informace o přírodě, ženy buď vaří pro vnoučata, perou, krmí kozy, slepice, králíky a pak posedávají na těch lavičkách a vybavujou se no a mužský ty zas po práci najdeš v hospodě tak se nediv, že jsou nevzdělaní je to venkov v tomto ohledu se jich musím zastat..
rozumí jiným věcem, kterým my zase nerozumíme maj moc dobrou slivovici mňam!

anonym

Někdy snaha pomoci spíše zvířeti ublíží.
Doplňuji:
Ochranáři by jistě nenechali čápi trpět, kdyby byli například v přímém ohrožení života. Na druhou stranu příroda má také právo na své činy a pokud by bylo mládě hodně slabé a nemělo skoro žádnou šanci přežít, tak by se nemělo zasahovat. Lidé by měli o zvířatech vědět alespoň základní poznatky – na internetu i v knihách je dost stránek s informacemi o zvířatech a jak se chovat pokud narazíme na zvíře, které (ne)potřebuje pomoc. Často se totiž pomocí spíše zvířeti ublíží. … Jako nevím, ale čápi a i ostatní nejenom brodiví ptáci často stojí na jedné noze, tak ji všichni asi nebudou mít zlomenou. Ještě, že ty lidi jim nelezli do hnízda jestli v něm nenajdou novorozeného Pepíka či Lojzíka. Ach jo.

led

Nie je to otázka národa, ale neznalosť ľudí o prírode. Žiaľ, tento problém, ako bol tu býva vo väčšine príliš civilizovaných krajín s USA. Ľudia sa príliš vzdialili od prírody a už je nechápu a poznajú len z upravených filmových záberov.
Na uvedenej stránke doporučujem si pozrieť komentáre.
Doplňuji:
„väčšine príliš civilizovaných krajín s USA.“
oprava:
„väčšine príliš civilizovaných krajín s USA na čele.“

Takto dopadne, keď si človek neskontroluje, čo napíše

honza19hk

dal bych jim zapatit výjezd. Však by si to příště rozmysleli.Co já vím tak tam bylaa plošina,lezci a CAS 32 T815-to je nějakejch 20tisíc.Dal bych to těm hysterákům zaplatit.Pak nejsou prachy na opravdové výjezdy a nutnou pomoc.

anonym

Kromě výmluvných komentářů v diskuzi u článku na Novinkách v odkazu, všichni zapomínáte, že přímo na odkazu jedovnického webu mají přímo na příslušné stránce v dolní části základní informace o chování čápů včetně odborných odkazů.
A že by na vesnici neuměli alespoň číst, je zjevně nepravděpodobné.
viz konkrétní link ve zdroji:

Zdroj: http://www.je­dovnice.cz/ca­pi/

manon

Ach jo :(

anonym

Je to ukázka toho,jak původně dobře myšlená snaha může být kontraproduktiv­ní.Bohužel dost často ochranáři zvířat z řad laiků nebo ještě hůře,z řad poučených laiků maří snahu odborníků a nakonec to odnesou zase ti nevinní-příroda a živí tvorové…:D

Damiana

Ono to bude tím, že každé šmírování je proti přírodě…
Btw – V Jedovnici jsem byla jako dítě se Školou v přírodě. Je tam obrovský rybník, myslím Olšovec se jmenuje… Nikdy nezapomenu na to, jak jsme šli kolem něj na vycházku. Celý břeh, kolem dokola lemovaly plastové krabičky od autošampónů, duhová pěna a rozkládající se mrtvé ryby… Byly jich stovky… Kde byli přírodomilní jedovničtí tehdy?

anonym

Briketka10 naopak si myslím, že lidé z vesnic o přírodě vědí hodně. Mají i kolem sebe lesy a někteří doma zvířata chovají. Pokud někdo nemá internet, tak může čerpat informace z knih. Vždyť ani lidé ve městech nebývají přírodně negramotní.

anonym

Na vesnicích je to všude více-méně stejné.Žiju na vsi už dost dlouho,takže to vcelku dovedu posoudit.Mají přístup k informacím a internetu,ale zpracovávají je po svém.Většinou panují konzervativní názory,které se sdílí hlavně na lavičkách na návsi nebo v místníputyce tamtéž. Hlavní slovo mají myslivci a hasiči,ti platí za „orgán“ právo veta má hospodskej. Fungují zde mnohagenerační rodinné příbuzenské svazky a vztahy a mnohdy i kladný vztah k pivu.Na mnohých už je to znát.Pivo se popíjí tak trochu stále-nebere se téméř jako alkohol,počítá se „jen“ to,co se natočí a vypije v hospodě.To co se cumlá při práci od rána do večera z přivezené basy,to se nepočítá.A řídí se vesele traktory a jiné stroje.Do hospody se jede na kole nebo na motorce ba i autem (ale to se dost šetří) a po uzavíračce je lepší nevycházet než se místní furianti dopraví do svých gruntů.A všemu vévodí napříc vsí názor,že co se nedá sežrat,to není užitečné a žádné počasí není vhod,z hub se sbírají jenom hříbky a žádné houby s lupeny pod kloboukem a všichni co se tu nenarodili jsou náplava i kdyby žili na vsi sebedéle.Moje přítelkyně žije na vsi téměř čtyřicet let a stále je „Pražanda“.Vcelku nechápu že spolu navzájem docela vycházíme.Já-samostatná ženská,která se živí"uměním",chová smečku psích oblud,provozuje sokolnictví,má poměrně pravičácké názory, zajímá se o ekologii,z lesa nocí v koši barevné všelicosi atd.Možná jednou vezmou sudlice a řemdihy a vyženou mě.:D

briketka10

ad Bohemica souhlasím s tebou, jezdím tam 1× v roce a to co jsi řekla je trefné !!

anonym

A jinak nemám na mysli vždycky konkrétní případ. Jenom mě zarazilo, že se dívají na internetu přes webovou kameru na čapí rodinu a mají málo znalostí o přírodě.

briketka10

ano to se dívali na on-line web kameru přes monitor umístěný na radnici a měli u toho spoustu řečí, proto ji taky odstranili, ale místní raději chovají jen co se dá sníst..

anonym

Také jsme chovali zvířata, ale nebyla všechna na jídlo – spíše pro radost. Na talíři skončil králík nebo nějaká ta drůbež a občas také maso z ovce-berana nebo z prasete. Ale hlavně jsme chovali zvířata pro potěšení. Jako fretky, různé opeřence – korely, zebřičky, andulky, zlaté bažanty a tak. Hodně jsem je pozorovala na dvorku ve voliéře a pochytila nějaké vědomosti. Ačkoliv se zvířata v zajetí chovají jinak než na svobodě.