Džanička

Kam je nejlepší napsat do televize když chci řešit jeden problém s podvodnou firmou, která zaměstnává lidi?

Setkala jsem se s podvodnou firmou, která najímá lidi na práci, fakturuje za ně peníze a nevyplácí jim výplaty? Jedná se celkem o částku již více než sto tisíc korun za jednu partu lidí.. A těch part je několik desítek.. Toto se po mém zjištění děje již několik let. Prý je na ně několik trestních oznámení ale oni najímají a okrádají lidi pořád dál a nikdo s tím pořád nic nedělá. Tahle firma má údajné firemní místo v Brně a jsou i na firmách ale ve skutečnosti bydlí někde na horách, ale nikdo nezná jejich adresu. Sešlo se nás několik lidí, kterým dluží peníze a chtěli by jsme to řešit přes televizi, ať už přes Novu, nebo Primu. Poradíte kam je nejlepší toto napsat, aby jsme dostali peníze které nám patří? Přemýšlela jsem i o Klímovi na Primě.. Co myslíte?

Nejlepší odpověď
gecco

Firma??
Finanční úřad, Živnostenský úřad, Úřad práce…
___
Televize nic nevyřeší – sice vás politujou, udělají si reportáž – ale to je tak vše (zveřejnění nějakého případu může pomoci tehdy, když se jedná o ´protivníka´ (firmu), který si chce uchovat ´dobré jméno´ – podvodníkům je to úplně u zadele…
___
Nějaké podrobnosti? – můžeš/te prokázat podvod? Nebo jinou trestnou činnost?
A komu? – jednotlivci, statutárnímu orgánu firmy? – nebo ´bílému koni´?
😉

Další odpovědi
Pepa25

Začnu od trestních oznámení: možná to PČR řeší, ale to obvykle trvá docela dlouho. Lepší cesta je přes nějaký úřad, který má na ně navíc páky, i když by nedošlo na trestněprávní stíhání.
Základ je, na základě čeho ty pohledávky vznikly:

  • pracovněprávní ->úřad práce
  • spotřebitelské smlouvy → ČOI
  • zprostředkování ve finanční oblasti → ČNB

Jak píše ivzez, hoďte sem název firmy nebo IČ ..

ivzez

Opravdu se to děje několik let?
To nikoho nenapadlo se obrátit na úřad práce,
který by zaměstnance nasměroval na příslušný
inspektorát?

Chcete-li se dobrat svých peněz, spojte se,
společně si najměte právníka (o náklady se
podělíte) a firmu žalujte.

Další možnost je podat na firmu insolevenční návrh
(s tím by by ev. mohl pomoci úřad práce) a dále se
můžete obrátit s podnětem ke kontrole na místně
příslušný inspektorát práce, který firmě může vyměřit
pokutu (ani on Vám však dlužné peníze nevymůže).

Napíšete-li mi název firmy, případně její IČ,
zkusím se po ní poohlédnout.

Odkaz na inspektorát práce:
http.//www.suip.cz

  • ––––

Nepište nikam, žádná televize se tímto zabývat nebude.
I pan Klíma může natočit jenom to, nač dá TV finance.

Situaci s dlužnými mzdami nevyřeší ani trestní oznámení,
policie podle mne případ odloží (platební neschopnost
není trestným činem a policie se jí nezabývá).