Avatar uživatele
luky.1986

Kam drobně/rizikově investovat cca 5000,– měsíčně?

Kam drobně investovat 5000,– měsíčně když přijmu fakt vysokého rizika, ale tím padem i možnost většího zhodnocení. Je mi jedno pokud částka pujde vybrat do tri dnu nebo pěti let. Zaroven mi je jedno, pokud tam bude po dvou letech 0,– Plus prvni vklad treba cca 20k. Na akcie to zrejme v tak malem rozsahu nebude. Nejake fondy?

JájsemRaibek: To bych to radsi fouknul na kulicce na cervenou:))

Co treba znamky? Mince, medaile apod.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3053 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
McArthur

Odpoveď byla označena jako užitečná

Každá investice znamená znalost investora o tom do čeho investuje.

České akcie např. na RM Systému (www.rmsystem.cz) jsou Ti dostupné snadno přímo a když budeš investovat do ČEZ, KB, Erste, VIG nebo Pegas, tak máš celkem dobrou šanci, že za 5 let se Ti hromádka trochu rozroste.

V případě známek je potřeba znát problematiku. Ne všechny jsou investiční, sbírek se zbavuje docela složitě.

U mincí můžeš kupovat i současné kousky z České mincovny (www.mint.cz) a ani zde nenatrefíš na něco, co by Tě o úspory připravilo. Medaile připadají v úvahu především zlaté.

Také můžeš zkusit úvěr na menší nemovitost (byt) za účelem dalšího pronájmu. Tady se Ti ale investiční období trochu protáhne.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?luky.1986 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

pět tisíc je u mě běžná investice do přítelkyně 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
PetrMalec

luky.1986: Investice 5000,– měsíčně není zase tak málo jak se tady snaží někteří diskutující naznačit. Ve finále to udělá pěkných 60 000 Kč za rok a s tím už se dá trochu pracovat. Jinak i na akcie to je, akcie například O2 jsou na ceně 254 Kč a ještě před měsícem byla 230 Kč. Každopádně u akcií musíš tomu trošku rozumět nebo se chtít učit.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

60 000 ročně nejlépe investuješ do cestování. Podíváš se třeba někde v nějakém známém kasínu, jak tam ti chudáci investují do automatů, a zasměješ se:DD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Investuj to do mě :D
Tu dvacku ti klidně dám a zas tak velký riziko to pro tebe nebude.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
PetrMalec

luky.1986: Investice 5000,– měsíčně není zase tak málo jak se tady snaží někteří diskutující naznačit. Ve finále to udělá pěkných 60 000 Kč za rok a s tím už se dá trochu pracovat. Jinak i na akcie to je, akcie například O2 jsou na ceně 254 Kč a ještě před měsícem byla 230 Kč. Každopádně u akcií musíš tomu trošku rozumět nebo se chtít učit.

před 3053 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání