ivosek2

kam dali tu hlínu, když kopali metro?

Nejlepší odpověď
Hykam

U Probošťský jezer u Staré Boleslavi je vytvořen umělý kopec, kam se vozila hlína z budování metra. Nyní je rekultivován a kam se vozí nyní nevím.

Další odpovědi
anonym

Část šla na zasypání žumpy po chatařich,něco šlo na vybudování umělých kopců pro děti na zimní radovánky…asi na 10 nebo 11 míst,proč?Žereš ekonomiku stavitelství nebo jsi jen aktivista pro ochranu životního prostředí?A budeme kamarádi?

Pepa25

To je různé (metro v Praze kopou na různých místech a už 40 let) … Obecně na dočasné nebo trvalé deponie.

anonym

pro Čeněk Modrý
Nevím proč celkem hrubě (žereš??) napadáte tazatele?Vy sám jste poukazoval, jak se za komunistů plýtvalo, tak proč by se někdo nemohl zajímat o to, jak se zeminou plýtvá dnes?
Kupříkladu, mně by to také zajímalo a žádný ekonom stavitelství ani aktivista životního prostředí nejsem.Akorát tato otázka mně ještě nenapadla.

Pepa25

Zeminou plýtvá? Skoro při všech dopravních stavbách vzniklá přebytek hlíny nad jejich potřebou a skoliže se řeší, kam s ním. Navíc rubanina z metra není žádná ornice …
Čeněk Modrý je trvale mimo u všech otázek, to neřešte …