Kam chodíte, když si jdete stěžovat "na lampárnu"?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

http://www.odpovedi.cz/…

http://www.odpovedi.cz/…
Doplňuji:
Slovo lampárna souviselo s hornickým povoláním. Každý horník nosí s sebou kahan, lampu, kterou fasuje (spíš fasoval) v lampárně. Obecně se pak slovo začalo používat pro skladiště a opravnu lamp i v jiném prostředí (nádraží).

Šla bych tedy na nádraží, nikoliv do dolů, kde rovněž lampárna je.

Další odpovědi:

Zlatý

Zrušeny, nezrušeny, já si zajdu.
Takovou lampárnou byla vždy a dodnes je přece hospůdka! :-D
Pro holky třeba zase nějaký ten jejich babinec.
Jeden se zkrátka občas někde vykecat musí. "Lampárny" jsou, byly a budou stále. A to je dobře :-D!

Zlatý

je to na nádraží..
kolikrát jsem, ale řekla zavolejte si z okna nebo do Moskvy..

Zlatý

jo to se říká běž si stěžovat na hlavní nádraží...lampárna je jedna z místností na nádraží /čistily se tam kdysi lampy/ ale mají ji i horníci pod zemí

Zlatý

Nerada si stěžuji. Nejsem ten věčně nespokojený typ člověka: Všechno mě štve a nejvíc mě štvou lidi...
Myslím, že se dovedu nad blbost dost povznést a její protagonisty tím docela uzemním. Vytočit se nenechám, co mě štve, hned řeším. Nebrblám, že něco nejde. Asi proto, že mou životní zásadou je: Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. Jen čisté a záměrné zlo je neštěstí - na to člověk nikdy není ani dost připravený, ani silný.
Takže, já žádnou lampárnu nikdy neměla a nemám.
Pokud to ale beru spíš jako vrbu (protože ta lampárna mi zavání zbytečnou snahou o nápravu a nevyřešením situace), tak to je něco jiného. Přátelé, rodina. A myslím, že díky tomu, že jsem vystudovala psychologii, má dost lidí "vrbu" i ve mně.

Zlatý

Já tam nechodím, nemá to cenu, Lampárny byly zrušeny asi tak před čtyřiceti léty.

Zlatý

Ne, nemám potřebu ani důvod si chodit nacokoli stěžovat.
Co je to lampárna?

Aha to sem nevěděla.

Diskuze k otázce

anonym

Takovou lampárnu máme přece každý. Hospůdka by byla fajn. Já,když to na mne přišlo, tak jsem přes zimu zapadla štípat dříví do sklepa a přes léto jsem vyrazila na lov slimáků kolem domu. Nešlo mi o pojem, ten už se tu rozebíral, ale o to, jak řešíte situaci, se kterou si musíte poradit sami.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4389
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.