postcd

kalkulačka výše důchodu pro lamy

prosím vás, když čekám že za 30 let bych měl jít do důchodu tak kde si spočtu přibližně kdy musím začít platit soc. pojištění (jako osoba bez zdanitelných příjmů nebo osvč). Tedy abych zjistil kdy se mi vyplatí začít platit to soc. pojištění, našel jsem http://www.mpsv­.cz/cs/2435 ale nerozumím tomu v souvislosti s tím co potřebuji znát. I když tam zadám 2 roky pojištění tak mi to píše důchod více jak 3 tis. Kč, takže to je asi blbost.

tak mě zajímá jestli není na netu nějaká kalkulačka pro lamy, kde mi jasně vyplyne kdy mám začít platit, a kolik teoreticky bude důchod, asi to nejde říct přesně když je to takto v budoucnosti ale nějak orientačně, nvm. děkuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Není to blbost, ten výpočet je podle současných pravidel správný.

Základní výměra důchodu v roce 2014 činí 2.340 Kč
a minimální procentní výměra je 770 Kč (celkem 3.110 Kč měsíčně).

Ovšem jde o kalkulačku platnou pro rok 2014, nikoliv pro rok o 30 let
později (do té doby se vše pravděpodobně ještě několikrát změní).

Začít platit důchodové pojištění je nutné co nejdříve, protože je nutné splnit
určitou délku důchodového pojištění. Od délky pojištění se odvíjí i procentní
výměra důchodu. V současné době získáte za každý rok pojištění 1,5% výměry.

Podmínkou pro přiznání starobního důchodu v roce 2014
je délka důchodového pojištění 30let, po roce 2018 už bude
nutná účast v délce minimálně 35 let.

Všechny kalkulačky z internetu musíte brát jenom orientačně,
závazný je pouze výpočet ČSSZ (ta jej však provede až po
podání žádosti o důchod).

Nejblíže skutečnému důchodu je „excelovská“ kalkulačka,
kterou jste si stáhnul.
Doplňuji:

  • ––––––

Informace k starobním důchodům:
http://www.cssz­.cz/cz/duchodo­ve-pojisteni/dav­ky/starobni-duchody.htm

Další odpovědi
carpediem

Důchod se skládá z dvou částí procentní a pevné, pevná je cca 2700kč. Je to hodně složité spočítat. To co ti ukazují internetové kalkulačky je stejně blbost, protože se to do doby než půjdeš do důchodu 10× změní:-) a to v tom lepším případě, v tom horším nebude důchod žádný:-(((

arygnoc

kašlite na to, keď to takto pôjde ďalej, tak za 30 rokov budú buď dôchodcov strieľať alebo sa toho nedožijete z inej prostej príčiny (zomriete od hladu, podrežú vás džihádisti alebo vás zastrelia pre neznalosť ruštiny alebo jidišu, o reálnej hrozbe smrti z ožiarenia ani nehovorím).

;-Q

led

Prepočty tak dlho dopredu sú len približné, relatívné. Aj keď sa vám podarí uhádnuť myslenie zákonodárcov o 30 rokov, ešte stále to nemusí výjsť podľa dnešnej kalkulácie,
môžte prekvapivo dostať viac, než si podľa vlastných prepočtov a uváženia zaslúžite, alebo
môžte dostať menej podľa uváženia tých rozhodujúcich faktorov.

Internetové kalkulačky k prepočtu dôchodku vám dajú informatívny prepočet, do ktorého potom treba zahrnúť ešte ďalšie ovplyvňujúce faktory .
Preto sa na tieto prepočty veľmi nespoliehajte, aby sa vám nestalo ako istej nemenovanej:
"Dostala som priznaný dôchodok! Tie štrapácie za dokladmi skončili… Trnula som, či môj výpočet nie je vyšší, než mi priznali.
Čítam výmer, vidím mesačnú sumu, zahmlí sa mi zrak… a na konci toho celého čítam

  • proti tomuto rozhodnutiu sa môžte odvolať do 15 dní- …

No povedzte, mám sa odvolať, keď to takto napísali, alebo sa nemám odvolať, keď mi priznali takýto dôchodok…
vyšší, než som si vypočítala a v diskusii s pracovníčkou úradu vyznievalo…
No,
mám sa odvolať?"