annas

Kalendárium – Víte, kdo zemřel přímo na jevišti dne 25. 7. 1979? Některé jeho písně přeložil Jaromír Nohavica…

O jeho smrti se nesmělo mluvit, přesto o ní pár hodin poté věděl každý. Na jeho pohřeb se sjeli lidé z celého Ruska a smuteční cestu vystlali květinami. Portrét nenáviděného rebela, kterému zakazovali hrát ve filmu, publikovat, vydávat desky i koncertovat, se v roce 1999 dostal na ruskou poštovní známku, na hrobě má úžasný náhrobek a stavějí se mu pomníky…

Znáte některé jeho verše či písně?

Nejlepší odpověď
tom004

Vladimír Vysockij.Ten den jsem byl v divadle.Skvělý člověk,vynikající písničkář,nená­viděný sovětskou mocí.

Další odpovědi
hanulka11

tak mi utkvěla v paměti píseň.....

Ten večer nepil, nejed jsem