annas

Kalendárium pro pamětníky – poznáte podle charakteristiky, o koho jde?

Zapsal se do podvědomí jako skvělý zpěvák, skladatel, herec a hlavně jako kapelník souboru Melody Boys. Začínal jako klavírista v kabaretu Červená sedma. V první polovině 20. let založil vlastní soubor Melody Makers. Ve třicátých letech se Melody Boys staly nejpopulárnějším orchestrem, který kdy vznikl. Členové pořádali zájezdová představení, vystupovali v nejskvostnějších hotelích Karlových Varů, barrandovských Terasách a baru Lucerna.

Do hudebního nebe vstoupil 2. 8. 1966
Zdroj: internet

Každý má svůj sen … jeho známá píseň…

Melody Makers dnes …

Máte i vy své sny a daří se Vám je uskutečňovat?

Nejlepší odpověď
tom004

Podle data,mne napadá,jedině,R­.A.Dvorský,a jeho pokračovatel,Ondřej Havelka.Ale,bez záruky. 🙂

Další odpovědi
vagra

Zcela určitě máte na mysli Rudolfa Antonína Dvorského.
Dnes uplynulo 45 let od jeho smrti.
Jeho písničky se zpívají dodnes.
Nazpíval např. věčně zelené písničky „Cikánka“, nebo „Letí šíp savanou“ popř. „Dívka v rytmu zrozená.“
Jako snad všichni, mám i já své sny.
Některé se mi podařilo uskutečnit, ale jsou i takové o kterých vím, že si je už asi nesplním.
Ale i takové snění je pro mě důležité.
Nakonec- snít je přece krásné…

Zdroj: kalendář