pištorka

kalcifikace

co to je nerovnost na spodině močového měchyře s charakterem kalcifikace

Nejlepší odpověď
Lencis

kalcifikace znamená vápenatění

nerovnost na spodině močového měchyře znamená že spodní stěna měchýře není hladká, ale jsou tam patrné (zřejmě na ultrazvuku) nějaké hrbolky či výstupky.

Nejsem lékař, ale řekla bych že dohromady to znamená, že máte v močovém měchyři usazený vápník který právě dělá tu nerovnou strukturu.

Domnívám se tedy že jde o:

Močové kameny a příčiny jejich vzniku

Příčin vzniku močových kamenů může být mnoho: metabolická porucha, poruchy vstřebávání složek potravy střevem, nedostatek ochranných
složek moči (hořčík), dehydratace, nadměrný příjem kamenotvorných složek (vápník, kyselina močová, šťavelany), infekce močových cest apod.

Léčba močových kamenů

Po vyšetření rentgenem, sonografií nebo computerovou tomografií (CT) a po vyšetření moči se stanoví typ léčby. U malých močových kamenů se upravuje jídelníček splňující zásady zdravé výživy. Velké močové kameny, které způsobují vážné potíže a blokují močovod, jsou odstraňovány operativně.

http://www.mi­neralfit.cz/do­maci-lekar-clanek/nejcastejsi-problemy-mocoveho-ustroji-871/

Další odpovědi
alenka901

Význam:
vápenatění
Kalcifikace

Ukládání vápenných solí do kostí – zvápenatění. Přirozený proces při tvorbě kostí. Patologický jev – při chorobných změnách v tkáni, například tuberkulóza, změna stěny tepen, ateroskleroza. Způsobuje ztrátu pružnosti tkáně a zhoršování její funkce. Dá se zjistit rentgenologicky.

Attack-design

jedná se o močové kameny