tomy smyk

kaktusáři pomozte (kameny do květináčů)

Ahoj, chtel bych se zeptat jak moc je dulezite mit v kvetinaci s kaktusem i kameny,a neublizi jim kdyz je zaliji vodou s kapalnym hnojvem(bez kamenu)?
Pak bych se chtel zaptat vadi jim prime svetlo a kdyz na ne bude prset(trochu). Dekuji za odpoved.

Odpovědi
www

Letnění většině druhů (t.j. venku) nijak neublíží, spíš naopak. (Pozor na umísťování epifitických druhů na vhodná, nepříliš osluněná místa). Rovněž kamínky na povrchu květináče mají důvod zejména estetický, naopak na dně jsou velmi vhodné.
Doplňuji:
Prvně omluva za hrubku. Pokud jde o hnojení, není při dodržení dávek pro daný druh žádný problém, zda zaléváš přes kamínky, nebo bez nich.
Zkušenost

Braník

ahoj,není vůbec důležité mít u kaktusů kameny,hnojivo se kaktusům nedává,jim postačí dobrá a kvalitní půda,hrabanka,drnov­ka a dobrý písek,vše smíchat,ne netu najdeš plno odkazů.http://www­.sk.kaktusy-shop.cz/?p=pro­ductsMore&iPro­duct=238&sName=Ze­mina-na-kaktusy
přímé světlo kaktusy přímo vyžadují,jen pozor na přímé slunce,aby se nespálily,je lepší je mít ve skleníku nebo za oknem,zalévat by se měli výhradně do květináče, ale dést jim neuškodí,ale v době květu určitě ano.

http://www.pav­ko.cz/c/navody­.htm