Kácení stromu na vlastním pozemku

V jakém ročním období můžu pokácet hrušku stojící na mém pozemku a potřebuju k tomu nějaké povolení a nebo to musím někde hlásit?

Nejlepší odpověď
rtepp

http://www.jak­todelaji.cz/no­vinka/Vite--kdy-muzete-porazit-cizi-strom-

Další odpovědi
venkovan

Ideální je od konce října do konce března a pokud hruška ve výšce 150 cm od země nemá obvod kmene větší než 80 cm tak povolení nepotřebujete.
Pokud budete za ní sázet jiné ovocné dřeviny, domluvte se s úřadem (obec kde hruška stojí) o takzvaném pěstebním zásahu. Ale lepší je na místě se domluvit s úřadem. Mohl by mít i tiskopis na povolení kácení

honza19hk

rychle to zkácej ať to nikdo nevidí.A je to.Doporučuji ji lanem nebo řetězem uvázat za nějakou mechanizaci a vyrvat i s kořenama.Díru zaházíš naseješ tam trávu a za chvilku nikdo nic nepozná.

tyna.ryglova

My jsme káceli stromy na jaře, ještě než jim vyrazily pupeny. Měli jsme na zahradě dvě višně, ze kterých jsme nic nedělali, akorát nám tam stínily. Přítel s půjčil motorovou pilu z https://www.nor­wit.cz/ a za sobotu bylo po višních. Místo nich bych chtěla zasadit třešeň, ta je daleko lepší.