Kajdamajda

K výrobě kokosového mléka potřebuju čerstvý kokos?

na internetu hledám jak vyrobit kokosové mléko a našla jsem tam že potřebuji 250g nastrouhané kokosové dužiny a 200ml kravského mléka. Potřebuji kokos čerstvý, nebo muže být i z pytlíkču???
A to uvnitř kokosu je kokosové mléko?

Nejlepší odpověď
badisko

Asi je to jedno… jen s cerstvym kokosem se vam bude lepe pracovat …

Spojte 250 g nastrouhané kokosové dužiny a 200 ml obyčejného kravského mléka. Směs nechte chvíli odstát a potom pasírujte přes síto. Tento postup několikrát zopakujte.
Čerstvý strouhaný kokos zalijte horkou vodou, nechte chvíli uležet a vychladnout. Směs potom přeceďte přes plátno.
Jednoduše smíchejte 150 g kokosové moučky a 40 ml mléka nebo vody. Přeceďte stejným způsobem jako u předchozích dvou postupů, aby bylo mléko hladké a jemné.

vice zde … http://www.ape­titonline.cz/ti­py-triky/2869-pripravte-si-domaci-kokosove-mleko.html

Další odpovědi
beer

Uvnitř kokosu ke pouze kokosová voda a při výrobě mléka příliš nezáleží zda je vyráběno z čerstvé dužniny, nebo strouhané z pytlíků.

klob1

myslím,že u nás v ČR kokosu bude jen voda vyměněná injekční stříkačkou..Jako se to dělá u Ananasu.
Jinak asi mléko tam nebude,ale voda z 90%.

Tak jako třeba si sehnat Kokosové semínko,je léčivé prý..ne to poslední na tomto je legrace,která platila na lidi,aby kupovali jeden značkový parfém..Jinak ostatní je pravdivé.