ra3662

K TV LG 42LN575S na nahrávání je lepší použít klasický 2,5 HDD nebo USB flešku.

K TV LG 42LN575S na nahrávání je lepší použít klasický 2,5 HDD nebo USB flešku. Jedná se mi o to které zařízení vydrží déle co se týče životnosti, přece jen pojede cca 8 hod. denně. TV si sama vytvoří oddíl na Time Machine a druhou část pro nahrávání. Time Macine zapisuje stále co TV běží.

Odpovědi
Lamalam

Z hlediska životnosti i ceny je výhodnější fleška.

Hlada

Nevím, s jakou kompresí TV nahrává, orientačně se dá počítat s tím, že se flash disk jednou za den zaplní a přepíše. Přepisování elektronickým pamětem nesvědčí. U flash disku se bude muset počítat se sníženou životností.
HDD bude mít nejspíš delší životnost. Teď třeba tady mám disk, který běží bez poruchy 63 000 hodin. Také bude mít větší kapacitu a cena za 1GB je u HDD zhruba 6× nižší.

mosoj

Já bych řekl, že je lepší HDD. Fleška musí být alespoň 32 GB. LG TV potřebuje na vytvoření Time machine něco kolem 10 GB. Teprve nad tuto kapacitu nahrává.
Také počítej s tím , že TV si médium naformátuje podle svého jedinečného formátu a celé. Na nic jiného než na nahrávání z TV médium nepůjde použít. Také jej naformátuje celé a pokud tam budeš mít něco z PC přijdeš o to !! Pokud budeš médium chtít používat zase na PC budeš ho muset zase naformátovat na běžný PC formát, NTFC či FAT a zase přijdeš o všechny nahrávky z TV.

Jiří Bohumil

Nevím jak je to u LG, mám ji také, ale ještě jsem u ní nahrávání a přehrávání nezkoušel. U Samsungu z produkce r.2016 se však nahrává záznam z TV do samostatné složky Contens a z ní jde nahrávka přehrávat pouze na té TV, na níž byla nahrávka pořízena. Jde o tzv.funkci DRM, která omezuje přehrávání na jiném zařízení. Používanou flash mám naformátovánu na FAT 32. Ale nyní se už neprovádí přeformátování celého media a zničení jiných dat na tomto uložených, takže na něm mohu mít i stažená data (videa, fotky, hudbu) z PC a tato mohu kdykoliv a na čemkoliv, jak na TV tak i v PC, přehrávat. A ze složky Contens mohu kdykoliv přehrávat záznam z TV, ale pouze na TV, z níž byla pořízena (jak jsem uvedl výše).
Je-li prováděno celkové přeformátování media u LG je nejlépe vyzkoušet.
Jinak, co se týče výhodnosti media, pořizovací cena flash je sice menší, ale nahrávaná data přijdou podstatně dráž. Na EHD se jich vejde podstatně víc a za menší cenu. Vlastní funkce flash je elektronická, EHD mechanická. Z toho je možno odvozovat trvanlivost media. Pokud se ale s EHD zachází šetrně, je i tento „trvanlivý“. A flesh-ek (ne Kingstonky) už mi několik odešlo poměrně brzy.