Blecha

K předchozí otázce o životnosti

spletl jsem to – Nejkrásnějším hmyzem jsou motýli. – mám určit hmyzem
Doplňuji:
Je slovo hmyzem životné nebo neživotné ?

Nejlepší odpověď
kropitko

životné,už jsi viděl chcíplej hmyz

Miroslave vy jste kvůli mě zabil i chuděnku mouchu,kam,až člověk zajde,aby dokázal,že má pravdu??

hm,tak neživotnej,už z toho blbnu,,,omlouvám se

Další odpovědi
vagra

I MRTVÝ MOTÝL,MUSEL BÝT NĚKDY ŽIVÝ.JINAK BY NEMOHL BÝT MRTVÝ,KDYBY PŘEDTÍM NEBYLBÝVALBYL ŽIVÝ!

Miroslavst

No záleží na tom, jestli ten motýl létá (tak je životný) nebo je přišpendlený na výstavce (potom už je neživotný) :D :D
Ano Kropítko, viděl jsem chcíplej hmyz: http://i.iinfo­.cz/urs/moucha-1223192577358­77.jpeg

Sandy

Hmyz je neživotný – hmyz bez hmyzu jako hrad bez hradu.

Spiritus

gramaticky nezivotny