hanny 2

K otázce -iv-.V jakém smyslu jsou léky v popelnici nebezpečný odpad?Pro koho a jak?Pro ty,kteří se hrabou v popelnici?

Nejlepší odpověď
Toruk

Jsou nebezpečné pro životní prostředí. Jsou to svým způsobem jedy a kdyby skončily na skládce, znehodnocovaly by půdu a vodu.

Další odpovědi
dědapetr

Protože když popelnice přehrabují bezdomovci tak mohou léky vypadnout na zem kde je najdou děti kteří je budou považovat za bonbony a neštěstí je na světě.

baghira

Ve smyslu zákona 185/2001 o odpadech, příloha 5 (seznam složek, které činí odpad nebezpečným), kód C33 (farmaceutické a veterinární přípravky).
Zákon tak nařizuje a tím to hasne.

Ponytail

Jednak jsou to jedy, druhak jsou v popelnici v podstatě přístupné komukoli. A to není v pořádku.

Scalex

Jsou nebezpečné v mnoha směrech. Pro bezdomovce jistě ne, ale odpad z popelnice může skončit kdekoliv, třeba když vítr popelnici převrátí, tak léky mohou skončit na ulici a může je najít a sníst malé dítě nebo je třeba sní nějaké zvíře, které je poblíž zrovna venčeno. Další nebezpečí je kontaminace spodních vod. Látky z léků se mohou třeba při dešti rozpustit a vsáknout do země. Mohou pak ovlivnit živočichy pod zemí, mohou se dostat do studní a podobně. Je pravda, že ta koncentrace nebude velká, aby to způsobilo nějakou katastrofu. Ale to nebezpečí tu je a vždycky je lepší, když takový odpad skončí pod kontrolou a je zlikvidován správným způsobem.

arygnoc

to je přece blbost.

aspoň by jste si to mysleli, kdyby jste věděli, kolik hormónů skonzumujete v mase, kolik estrogénů se vám dostane do těla ze zeleniny (a všech produktů ze zeleniny, ovoce a obilovin), kolik bordelu sníte z výfukových plynů, popílku z továren a vůbec … no těch pár lahviček léků bych neviděl jako nebezpečný odpad.

fakt ale je, že by se měli vrátit do lékárny, ještě můžou někomu pomoct (pokud nejsom po expiraci, že ano).