Kerynka

K jakému povodí patří Jeseník Marianské lázně a Havlíčkův Brod? :)

Odpovědi
Drap

Jeseník patří do povodí Odry a Havlíčkův Brod do povodí Sázavy. Ovšem Marianské lázně podle mne nejsou v jeseníku, ale v Karlovarském kra­ji.

arygnoc

viď http://bimbo.fjfi­.cvut.cz/~hor­sky/prehrady/po­vodi.html

venkovan

Mapa, najít si města, podívat se na potok a řeku kam teče. A potom si určit které povodí myslíme – co do plochy. Protože povodí může být jen povodí místního potoka i povodí té řeky, která z celého území svádí vodu do moře.