K čemu všemu se používá rajský plyn? Má i jiné využití kromě uspání pacientů?

Odpovědi
odik

V každém filmu, kde jsou automobilové honičky, ho gangsteři vstřikují do motoru, když potřebují vyšší výkon + taky se používá při výrobě šlehačky.

Kepler

K narkóze se už rajský plyn nepoužívá, vedle použití ve šlehačkových bombičkách se oxid dusný (N2O) používá jako silné oxidační činidlo, např. v raketových motorech.
V některých případech (dragstery) se vstřikuje do spalovacích motorů pro zvýšení výkonu, protože jeho rozkladem se získá více kyslíku než ze vzduchu. Také ho z tohoto důvodu používají nelegální závodníci.

zjentek

Ano má. Můžeš si jej teď u svých otázek zainhalovat, aniž bys usnul. Stačí vzít bombičkovou láhev na šlehačku, do prázdný láhve napustit jednu z těch bombiček k výrobě šlehačky a obsah přes trysku inhalovat. „Foukni“ si tímto způsobem tak 3–4 bombičky a uvidíš to využití- jak ti práce půjde od ruky úplně sama ;)

Znám jednoho šachistu, kterej když si „nefoukne“, tak nevyhraje. Naopak „fouknutej“ vyhraje vždy!