TONICK

K čemu všemu může sloužit UPS? /záložní zdroj/

Nejlepší odpověď
anonym

UPS slouží jako záskokový zdroj ve všech důležitých oblastech od zdravotnictví, přes napájení strategických řídících systémů, strukturovaných rozvodů (tj. počítačové sítě), evakuační výtahy až po nouzová a úniková osvětlení.
V nemocnici Motol jsem zajišťoval mžikové záskoky pro operační sály, kde byl požadovaný parametr 0,2 sekundy po výpadku až po masivní diesagregáty, jejichž náběh a následné sfázování, je řádově v minutách.
Mezi nemodernější patří tzv. rotační, které jsme osazovali v nejvyšším podlaží při rekonstrukci Karlínského divadla. Ty pracují na principu nepřetržitě rotujícího setrvačníku, což umožňuje prakticky bezvýpadkové přepojení, kdy se mezitím aktivují další výkonové záložní zdroje.
Je to celá věda, která značně přesahuje rozsah těchto laických stránek.
Doplňuji:
Na energocentru pro terminál Sever II na ruzyňském letišti, jsme osazovali 3 mohutné DA propojené do rozvoden v kolektorech nehořlavými lany 3×185 mm2 pro každou fázi.

Další odpovědi
Michal Kole

Pokud je UPS on-line tak je zajištěno napájení spotřebiče bez napěťových špiček.

Funguje to tak, že proud se nejdříve usměrní, vyfiltruje, jde do baterie a pak se odebírá z baterie, rozstřídá se a pak se napájí daný spotřebič

RomanP

Až ti výpadky proudu či věčné blikání ČEZu odvaří třeba řadiče v PC tak že bude komp na odpis pochopíš k čemu je UPS dobré.
Vše podstatné zde
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/UPS

suaeda

Vysvětlení k čemu slouží UPS zde již bylo,
ale doplním že je to výborná věc pro organizace. Zejména pro chod důležitých serverů. V naší organizaci je osazena UPS, která udrží v chodu servery a několik důležitých PC 72 hodin. Ostatní počítače u uživatelů bohužel jištěny nejsou a lze je nastartovat až po naběhnutí dieselagregátu.
U domácích PC jsem se zatím s UPSkou nesetkal. Částečně to umí notebooky ale záleží na typu a stavu baterií.

petrdostal

My využíváme v práci také záložní zdroje UPS https://www.za­loznizdroje-ups.cz/ . Máme velkou firmu, která má dva e-shopy, takže potřebujeme, aby vše fungovalo, i když vypadne elektřina. Naštěstí jsou výpadky proudu vždy jen krátkodobé, takže je díky záložním zdrojům přečkáme bez problému.