rakop

K čemu všemu je dobrá čtečka CIPových karet v PC nebo klavesnici?

Doplňuji:
To jsem tušil. Díky, ale ještě něco dalšího. A je k tomu potřeba nějaká speciální karta?

Nejlepší odpověď
Bedy

Přes čipovou kartu se lze například přihlašovat do počítače/systému.

Další odpovědi
Clouseau

Dneska už to není moderní, Ale dříve se čtečkou u PC daly upravovat klíče na kartách do satelitního dekodéru, a satelit pak přehrál kódované programy.. Další možnost je karty do mobilu – sice jsou menší ale dají se vložit do mustru aby byly stejně velké jako klasická kreditka a pak se dají zálohovat kontakty a nebo například zjišťovat kryptovací klíč sim karty.. Mám takhle naklonovanou svojí simku na druhou. Hlavním účelem ale je přihlašování uživatelů k PC nebo k bankovním službám.