Mysli

K čemu složí vodní nádrže?

Nejlepší odpověď
Drap

Jak už název napovídá, tak slouží k uchování vody. Voda v nádržích může mít celou řadu využití. Od pitné vody , přes užitkovou , která se může používat při různých technologických procesech, nebo třeba k hašení požárů. Z tvé otázky neni jasné, o jaké nádrže se ti jedná, tak lze odpovědět jen takto obecně.

Další odpovědi
Agneta

Vodní nádrže pocházejí z doby, kdy si mysleli, že je to důležité, a jsou asi sto let staré (plus mínus 30), a mají jednu až dvě elektrárny(tur­bíny) – ty „malé domečky“ pod hrází.
Hlavně šlo ale o ochranu před jarní vodou.