Pavel1212

K čemu sloužily nacistické koncentrační tábory?

Nejlepší odpověď
quentos

nacistická prasata v nich za Druhé sv. války „koncentrovali“, tedy shromažďovali, soustředili židy, než je poslali do plynu nebo (před zavedením plynových komor) na popravu kulkou do týla.

Další odpovědi
ten který je

Ještě bych doplnil Quentose že tam byli i váleční zajatci,příslušníci domácího odboje.

wenda

no rozhodně to byl hnus… Kdyby ses chtěl dozvědět více nebylo by špatné přečíst si nějakou knížku ad pana Arnošta Lustiga.

mojitek

Presne tak,a jeste dodam,ze pak uz jim bylo lito financnich nakladu za 1 kulku na cloveka,tak vrazdili hromadne v tzv.sprchach Cyklonem B. no hnus

Michal

Byli to většinou vyhlazovací tábory,přesně řečeno tábory,které vyhlazovaly lidi,převážně židy.

Nuk nuk

Nacistické koncentrační tábory sloužili ke shromažďování (koncentrování) osob, které svým původem, vyznáním nebo i jinak nevyhovovali Říši.
Především se jednalo o Židy (velké „Ž“, protože se jednalo o osoby se židovským původem, nikoliv jen vyznáním) a jejich potomky. Nebyli to ale jen oni, za nepřátele říše byli považováni i Rómové (existovalo několik „cikánských táborů“ i na našem území), komunisté, členové odboje, homosexuálové, prostitutky a pak samozřejmě kdokoliv, kdo se režimu Řiše vzepřel.

Ačkoliv se tábory dělili na shromažďovací, gheta, pracovní a vyhlazovací, jejihc hlavní učel byl ono vyhlazování. Pokud někde nebyla plynová komora, pak byli vězni stříleni, popravováni, nebo deportováni do jiných táborů. To byl příklad i našeho Terezína. To bylo oficiálně ghetto, ale odjížděly odtud transporty do Osvětimi a není ani tajemství, že i v Terezíně se stavěla plynová komora.