BEAES

K čemu sloužilo útrpné právo?

Nejlepší odpověď
sejtanka

Útrpné právo (tortura, či mučení) je označení pro mučení v rámci právně vymezeného schématu během vyšetřování a výslechu. Tortura byla ve středověku a raném novověku běžnou součástí vyšetřování u světských a církevních soudů, kdy byla považována za legitimní způsob, jak dosáhnout přiznání obviněného.

Další odpovědi
hanulka11

Útrpné právo (tortura, či mučení) je označení pro mučení v rámci právně vymezeného schématu během vyšetřování a výslechu.

Miroslavst

K přiznání. Zejména ve středověku hojně používáno inkvizicí.