Miroslavst

K čemu sloužila tuzexová konta a proč si je lidé zakládali?

To by mě zajímalo v souvislosti, kde veksláci brali bony, tak prý od těch co měli tuzexová konta.
K čemu ta konta sloužila? Za co tam peníze-tedy tuzexové pokázky získávali?

Nejlepší odpověď
hanulka11

ti co pracovali v cizině byli placení v bonech vím to protože tchán to tak měl ,no byla to normální konta jako máš ty svoje konto na Kč, chodili jsme za bony nakupovat do Túzu
Doplňuji:
zde je pěkné počtení pro ty mladé ,co o tom nemají páru jak to dřív chodilo

http://prazsky­.denik.cz/zpra­vy_region/feno­men-tuzex-rejdiste-vekslaku-a-smeliny20091019­.html

Další odpovědi
mosoj

Tak ouvej. Veksláci hlavně kupovali tvrdou měnu ( marky atd. )od západních turistů ( také hodně od Jugoslávců, kteří v NSR pracovali) a kde se dalo. Dávali za marku víc než ve směnárně.
Potom to provekslovali přes bony zase na Kčs.
Vydělali majland a lidi na obou stranách jim ruce trhali.

A TK ( bony) byly hlavně proto, že podle zákona nesměl nikdo mimo státu vlastnit valuty ani devizy. Proto byly papírky a pro někoho devizový příslib.