Pokročilý

K čemu slouží žlutě vymalovaná plocha u druhých dveří kloubového pražského autobusu?

Je na ní sice piktogram invalidního vozíku, ale domnívám se, že to místo může použít i maminka s kočárkem. Nebo se mýlím? K čemu pak slouží dlouhá úzká vypolstrovaná opěrka u této žluté plochy? Je to pro pohodlí osoby, která invalidu doprovází, nebo pro maminku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jde o prostor pro umístění invalidního vozíku - samozřejmě, pokud invalida necestuje, může být plocha využita pro kočárky a nebo stojící cestující...
;-)
Pokud jde o tu opěrku - slouží k omezení možnosti zranění invalidy, pokud by při nějaké nehodě z vozíku vypadl (převrácený vozík...). Ale jo - pokud tam invalida na vozíku právě necestuje, klidně se o ni mohou běžní cestující opřít...
;-))

Další odpovědi:

Bronzový

nad tímhle přemýšlím už dlouho, na co do autobusů davají ty ''žehlící prkna''.. nejspíš to bude mít něco společeného s tím místem pro invalidy, ale v praxi jsem ještě neviděla, že by to někdo na něco použil
jinak je logické, že pokud přistoupí vozíčkář, tak by mu měl být ten žlutě vyhrazený prostor uvolněn.. pokud zrovna vozíčkář necestuje, tak tam můžou stát i ostatní ''kaštani''
určitě o tom bude zmínka v přepravních podmínkách dopravce, tak si je prostuduj

Stříbrný

Jestliže je místo vyhrazené pro osobu O, neznamená to, že ho nesmí nikdo jiný použít, ale že musí být uvolněné pro osobu O, pokud přistoupí.

Nejsem právník, toliko můj názor.

Diskuze k otázce

Pokročilý

Michal47

Děkuji Luxx. Podival jsem se na ty přepravní podmínky. Mluví se tam o piktogramy označených dveřích (jak pro maminky nebo invalidy), ale těch piktogramů na dveřích jsem si nikdy nevšiml. Snad si všimnu příště... (Ale ty plošiny jsou asi většinou pro kočárky i pro invalidy - §7.1. Tak jsem jedné mamince snad neporadil špatně.)

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.