jirka F

K čemu slouží v ústech čípek, který tam nahoře „visí“?

Nejlepší odpověď
annas

"Ústní dutina ohraničena tzv. patrem . V přední části je tvrdé patro, tvořené kostí – spodní částí horní čelisti (maxila) a patrovou kostí. Vzadu za tvrdým patrem je tzv. měkké patro, vybíhající dolů a dozadu v čípek (uvula).

Skutečná funkce uvuly je záhadou, ale existují názory, že tvoří účinnou ucpávku vzduchového průchodu při polykání potravy, a tím zabraňuje dušení."

Více v odkazu – čklánek Anamneza
http://www.anam­neza.cz/Ustni-dutina/lidske-telo/48

Další odpovědi
štamgast

Mně v puse nic nevisí, a čípek už vůbec ne.