Damiana

K čemu slouží teplý ručník, který vám přinesou v restauraci?

Utřít si do něj ruce? Kam ho pak položit? Nemyslím plátěný ubrousek, ale froté malý ručník, který přinese číšník před jídlem, ještě než si objednáte.

Nejlepší odpověď
tom004

Prý se hodně se používají ve špičkových asijských restaurantech­.Bývají nasycené vhodnou vůní a mají sloužit k prohřátí a masáži a uvolnění prstů,pro lepší prožitek z jídla.

Další odpovědi
tatanka

V případě, že si dáváte důbež, třeba kuřecí křídla tak Vám v lepší restauraci přinesou misku s vodou ovoněnou třeba koprem. Mám dojem, že se tomu říká fingerbovl nebo tak nějak podobně. Ten froté ručníček má také nějaký výraz, ale to už opravdu bohužel. Veselé zážitky když se sovětský občan zakousl do ručníku coby palačinky.

hanny 2

V Thajsku nám přinesli po příjezdu na hotel naopak ruční ledový z mrazáku,stočený do ruličky a misku s vodou na umytí rukou a na osvěžení po cestě.Potom jsme se s tím setkali ještě párkrát v restauraci.

venkovan

Jen jestli není od toho hodit ten ručník do kuchyně a potom si s kuchařem ručně vysvětlit jak vypadá kvalitně připravenné jídlo.

Wack Lodgers

Ahojte, nevím tedy, k čemu slouží ručník v restauraci, ale když si to tady tak pročítám, nedá mi se s vámi podělit o moji zkušenost s https://www.e­mako.cz/rucni­ky-a-zupany/ . Tak krásné, levné a hebké ručníky jsem již dlouho neměla. Určitě se k nim podívejte 🙂