vita

K čemu slouží tablet?

Ahoj.Nejsem nějak starej ale řekne mi někdo k čemu slouží tablet??Je to něco jako notebook??dik za odpovědi
Doplňuji:
A je možne k tabletu pripojit myš a klavesnici???

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Má to dva významy:

  1. kreslící zařízení, je to jako podložka pod myš, a místo myši to má „tužku“ -stylus a kreslí se tím, jako tužkou na papír, jen místo appíru je plastová podložka, která snímá, do jaké části jste „zabodl“ tužku – stylus
  2. Je to počítač ve formě desky na úrovni chytrého telefonu (smartphone). Je tjako notebook, jen to není sklápěcí a nemá to fyzickou klávesnici, ale virtuální – zobrazí se na obrazovce a obrazovka je dotyková, že nejzdíte myší, ale prstem ťuknete do obrazovky na ikonku, přesně v místě, kde ikonka je.

Další odpovědi
MonkeyKing

Je to něco víc než mobil, ale zas něco míň než notebook. Jednoduše například k iPadu, jsou jiné aplikace, než k iPhonu či iPodu, a ty aplikace jsou opravdu dobré! http://www.you­tube.com/watch?v=RQi­eoqCLWDo

ADSL

Přesně tak. Tablet má ve světě IT 2 významy viz http://www.ad­sl.cz/slovnik/=e­NortjIytlLKKjEx­TS_Wt8hJLSlJLbI­NySiOLza38ley­Blwwm-oJ4g,,
V dnešní době se tabletem zjednodušeně myslí notebook bez klávesnice s dotykovým displejem či větší smartphone. Můžete na něm prohlížet fotky, videa, surfovat na internetu, posílat maily atp.. Ideální na cesty nebo třeba do postele 🙂

anonym

De facto ano. Je to větší smartphone pro konzumaci obsahu. Moc na tom ale nenapíšete…

zzzzz

Vepište odpověď…Je to super, mám ho a používám ho hlavně jako čtečku e-knih. Mám jen takový levný, tak se k němu klávesnice a myš připojit nedá, ale mám dojem, že k těm drahým to jde.