dedeg

K čemu slouží společné prostory v panelovém domě?

moje přítelkyně má v těchto prostorách uskladněné nějaké věci,které nikomu nepřekáží/nikdo se dlouhá léta neozval/.Nyní dala domovní důvěrnice na nástěnku výzvu,aby všichni nájemníci tento prostor vyklidili nebo budou každý den platit za uskladnění 4Kč.V horším případě budou tyto věci odvezeny na skládku na náklady majitele.Má na to právo?Hlavní problém je v tom,že přítelkyně má s touto osobou poslední dobou spor a ona dobře ví,že tyto věci patří mé přítelkyni.Jak postupovat?Předem děkuji za vaše názory i rady.

Nejlepší odpověď
anonym

Tady není uvedeno, jak je to s vlastnictvím panelového domu. Nikdo si nemůže určovat, kolik kdo bude za jaký prostor hradit, když není majitelem tohoto prostoru.
Na posouzení této situace zde chybí základní informace, a to je právě, kdo je vlastník nemovitosti, případně jakým způsobem jsou společné prostory řešeny v Prohlášení vlastníků bytů a podobně. Pokud domovní důvěrnice zastupuje nějakou organizaci Bytové družstvo a pod.) je třeba dotázat se přímo tam, jak to s nebytovými prostory konkrétně je.
Domovní důvěrnice může nájemné z těchto prostor účtovat jedině v případě, že jí to bylo vedením družstva nařízeno. Zeptejte se přímo vlastníka.

Další odpovědi
anonym

Každopádně by mělo být na domovní schůzi projednáno jak se bude se společnými prostory zacházet, jestli se bude pronajímat a za kolik, na co se zisk použije. Kdysi byly společné prostory, prádelna, mandl, sušárna, kočárkárna, taď už má každý svou pračku a převážně prádlo suší na balkóně, takže jsou tyto prostory běžně užívány k uskladnění.

Michal Kole

No někde jsem četl, že prý i SKLEPNÍ KÓJE mají být podle HASIČŮ prázdné.

Jestli na to má nebo nemá právo záleží na stanovách společenství vlastníků bytů.