stryda

K cemu slouzi prumyslova zona.

Muze byt v prumyslove postavena slunecni elektrarna patrici soukrome osobe ? Jsou nejaka pravidla na vyuziti prum.zony,nebo si muze kdo je vyvoleny nebo ma dost penez delat co chce?

Odpovědi
Drap

Průmyslová zóna by měla sloužit k rozvoji a podpoře podnikání a k soustředění průmyslových objektů na jedno místo. Každá průmyslová zóna má svá stanovená pravidla. Pokud je někomu prodán pozemek v průmyslové zoně a nemá na tom pozemku
zákaz budovat solární elektrárnu, tak ji tam samozřejmě může postavit, pokud získá potřebná povolení.

anonym

Průmyslová zóna más loužit k postavení „montoven“ nebo skladů, aby čeští lidé měli práci.
Jinak ale průmyslové zóny nám ukrajují zemědělskou půdu, kterou by čeští zemědělci mohli využívat k vypěstování zemědělských plodin, abchom nebyli závislí na dovozu potravin (což za komunistů bylo).
Takhle ale zaberou hromadu hektarů, které nikdo nevyužívá a jsou tam zbytečně vložené investice viz http://www.roz­hlas.cz/zpravy/po­litika/_zprava/ho­lesovska-prumyslova-zona-za-miliardu-zatim-prilakala-jedinou-firmu--1103063
A na netu najdeš hromadu takto nevyužitých ploch.
Komunisti stavěli někde něco co nebylo v souladu pro nás s rozumným řešením.Ale když se zamyslíte nad tím, proč to stavěli, NO PROTOŽE ABY LIDI V TOM REGIONU MĚLI PRÁCI.
A dneska je to úplně to samé.Staví se nesmyslné montovny a průmyslové zóny a je to také proto, ABY LIDI MĚLI PRÁCI.Jenže je to s tím rozdílem, že za komunistů, když se to dostavělo, tak se tam IHNED pracovalo.Dneska jsou postavené průmyslové zóny a NEPRACUJE SE TAM.Kolik let zničené a promrhané práce a vyhozené státní peníze, které teď chybí jinde.Kdo má za toto zodpovědnost?
Divili jsme se, že komunisti převážejí hlínu z místa na místo.Ale nyní zjišťuji, že byli lepší hospodáři nežli dnešní kapitalisti.Ono kvalitní hlína není leckde a jestliže komunisti chtěli na takovém poli něco stavět, tak tu hlínu odvezli jinam, aby tam rodila.Kdežto dneska se kvalitní hlína zaasfaltuje, zabetonuje nebo zastaví montovnami a už NIKDY na té hlíně nic nevyroste.A také je rozdíl v bonitě půdy, což už dneska nikdo z mladých nezná.Jak říkali staří hospodáři: „Je půda, kde zasadíš hrábě a vyrostou ti a je půda, kde kolik zaseješ, tolik sklidíš.“