annas

K čemu slouží některým hadům žijícím vodě tykadla?

Nevíte, jak se jmenují?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Že by to byly termoreceptory.
Mohl by to být i druhý pár očí, aby had viděl co se děje pod i nad hladinou, včetně již zmiňovaných termoreceptorů.

Další odpovědi
vagra

Had vodnářovka tykadlová (Erpeton tentaculatum) žije ve sladkých vodách jihovýchodní Asie a živí se rybami. Pozorovatele na vodnářovce na první pohled zaujme velmi netypická přední část hlavy, kterou zdobí pár jakýchsi vousků či tykadel. Bizarní tykadla na hlavách hadů vodnářovek se konečně dočkala vysvětlení – podle nové studie slouží k detekci kořisti v kalných vodách.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/leonar­do/zpravy/_zpra­va/684470