Manijak

K čemu slouží gigabitová síťová karta v PC?

Nechápu k čemu tam síťová karta je, když internet stejně funguje přes router.
Doplňuji:
Jenom nevím k čemu slouží, a wifi mám jako USB, že to do USB strčím.

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud jseš připojen USB klíčenkou do WIFI sítě, pak je Ti gigabitová sítovka naprd. Síťovka je pro připojení do ethernet sítě (osmižilý kabel s konektorem podobným telefonnímu, hledej RJ-45)
Výhody ethernet: omezíš el-mag smog, není rušen sousedy ani sousedy nerušíš, nikdo cizí se na Tebe nepřipojí, je rychlejší
Nevýhody: potřebuješ mít natažený kabel od routeru k počítači.

Další odpovědi
badisko

ty nemas v pc wi-fi…?…
Doplňuji:
No jo ale router posila informace do tve klicenky a ta zase sitovce ..si ji vyndej a uvidis k cemu ti bude router naprd …nebo staci odinstalovat ovladac sitovky a NET ti nepujde tak jako tak vubec …jinak si to precti tady …http://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Síťová_kar­ta

Braník

Bezdrátová síťová karta, jinak také nazývaná wi-fi karta, je určena k bezdrátovému připojení k internetu. Je běžnou součástí každého přenosného počítače. Data se přenášejí pomocí mikrovln přibližně na frekvenci 2.4 Ghz. Pro přenos mezi směrovými anténami na větší vzdálenosti se používá přibližně frekvence 5 Ghz.

www

Jinak:
Bez síťové karty uvnitř PC ti nenačte mašina ani ten router.

cochee

Určitě by se našlo na tvém PC více hardwaru, který nechápeš, nač tam je – protože to nepoužíváš. Možná máš vevnitř staré PATA rozhraní a nepoužíváš ho – máš tam SATA disk a mechaniku, možná tam máš ježka na paralelní nebo sériové rozhraní, třeba tam máš FireWire, možná PS/2 porty pro klávesnici a myš, možná že tam máš čtyři sloty na paměť a obsazený máš jeden nebo dva. To, že ten hardware nepoužíváš, rozhodně neznamená, že ho nepoužije někdo jiný, kdo si koupí nebo postaví počítač se stejnou mateřskou deskou.

Dochy

Badysko: proč by klíčenka v USB měla posílat data extra síťovce? Manijak má podle všeho v jednom počítači dvě síťovky: jednu klasickou gigabit ethernet, druhou wifi v USB klíčence. První je nevyužitá, druhá normálně funguje a data do počítače háže přímo přes USB rozhraní.