K čemu slouží filmařům klapka? Na co filmaři používají klapku?

http://img.aha­online.cz/img/18/ga­llery/859417_­.jpg

Nejlepší odpověď
dědapetr

filmová klapka – speciální náčiní užívané při filmování ke vzájemnému odlišení jednotlivých záběrů.

Další odpovědi
Hlada

Kromě označení záběru se klapnutí klapky používá jako značka pro synchronizaci zvuku při střihu ve filmu, kde se zvuk natáčí zvlášť.

Gott

Klapka se používá hlavně k synchronizaci zvuku, který je nahráván na nějaký externí audiorekordér, ale zároveň i do kamery. Když se potom tyto dvě audio stopy zobrazí ve střihovém programu, v místě kde klapka klapla se zobrazí zvýšená „čára“, toto dvě audio stopy se pak posunou tak, aby byly obě čáry na stejném bodě a zvuk je tak synchronizovaný, někdy stačí jen tlesknou rukou..Moderní digitální klapky ale už jsou daleko vychytanější a jsou propojené rovnou do kamery a rekordéru apod..

FOG

Jelikoz skoro kazdy film se netoci,tak jak ho vidime v kine.Cely tak jak nam ho promitnou,ale po kouskach na ruznych lokalitach a v ruznych studiich a v jinych dnech.
Takze musi reziser vedet,ktery zaber kam ma zaradit pri konecnem „strihani“.
Napr. zabery z jednoho dne,ale z ruznym oznacenim jsou pak zarazeny treba na zacatek a konec filmu.