K čemu slouží feedback? Má to být funkce efektu.

Při nastavování úrovní feedbacku nepoznám rozdíl.
Doplňuji:
To je na syntezátoru, level 1–7. Zní to stejně se mě zdá. Tak zatím.

Nejlepší odpověď
UniFly

Zpětná vazba (feedback) je část obvodu zesilovače, která přesměruje signál z výstupu zpátky na vstup, kde je s ním opakovaně prováděna stejná operace.

Nejlépe se to vysvětlí na efektu typu DELAY(zpoždění):
představte si na vstupu nějaký jednoduchý signál, například jediný úhoz do klávesy klavíru. Tento signál přivedete do zpožďovacího obvodu, který „zadrží“ signál a „pustí“ jej ven až po nastavené době. V praxi se tento zpožděný signál nakonec smíchá se signálem původním – položka MIX. Kdyby se smíchaly v poměru 1:1, dostaneme místo jednoho úhozu dva stejné, což je většinou k ničemu, proto se častěji používá více původního signálu a toho zpožděného jen trochu na ozdobu.
A teď konečně k tomu feedbacku. Signál jsme upravili a teď jej na výstupu obvodu rozdvojíme do dvou větví: první jde ven (tu posloucháme) a druhou pošleme přes obvod zpětné vazby zpět na vstup, ale ještě jej trochu zeslabíme ovládacím prvkem popsaným FEEDBACK. Nemá smysl tam posílat plných 100%, protože by se náš signál opakoval donekonečna.
Takže představme si co se stane při zahrání jedné klávesy: Signál ve své původní síle putuje do našeho efektu a zároveň jej slyšíme poprvé. Na zpožďovací lince jej trochu zpozdíme a zeslabíme, slyšíme tón podruhé (trochu méně). Výstupní signál je díky zpětné vazbě (FeedBack) o něco zeslaben, dopraven zpět na vstup a znova prochází zpožďovací linkou, pak jej slyšíme potřetí, počtvrté a tak dál a to čím dál slaběji, až nakonec utichne a další opakování už nepočítáme.

Takže velice laicky řečeno: u efektu typu delay slouží Feedback k nastavení počtu slyšitelných opakování.
Samozřejmě feedback se používá i u jiných efektů, díky tomu dostaneme větší množství signálu, se kterým daný efekt (či zesilovač obecně) může pracovat. Výsledek se bude lišit v závislosti na použitém efektu a celkové konfiguraci. Takže při nastavování doporučuji si zařídit ticho a zkoušet jednoduchým signálem, ať můžete pozorovat i drobné změny.

Na Vašem přístroji se nastavuje level feedbacku 1–7, což se dá odhadem vyložit např. 10%-70%, ale klidně to mohl výrobce myslet i jinak. Podstatné je, že tu zpětnou vazbu můžete nastavit silnou nebo slabou.

Další odpovědi
PostApMan

FeedBack = tzv. zpětná vazba.
U jakého programu, ohledně videa nebo fotografie ?

Miroslavst

a nemyslíš na volantu? To by mělo být, že pokud pojedeš po kamenech, bude se ti volant klepat.

anonym

Přesto to dali to do efektu.