CJNERO

K čemu slouží a na jakém principu pracuje transformátor?

Nejlepší odpověď
radce

Slouží k transformaci 😉
Mění střídavé elektrické napětí o určité hodnotě na hodnotu jinou.
Je to v principu cívka s určitým počtem závitů, která při průchodu elektrického proudu vytváří elektromagnetické pole. V tomto poli je druhá cívka, která z tohoto elektromagnetického pole vytváří elektrické napětí. Poměr vstupního a výstupního napětí odpovídá poměru počtu závitů jednotlivých cívek…

Další odpovědi
Mapel

Tak tato otázka je tu už dnes po druhé. To teď probíráte ve škole? Nestačilo by zajít na

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tran­sform%C3%A1tor

nebo do učebnice? Přemožte svojí lenost a najděte si lehce dostupné informace.

Sopka

Samozřejmě Mirline , jenže to není pouhá arogance to má prapůvod v nezdravé rivalitě a zviditelnění se za každou cenu.
Zvláště beer se vyznamenal !
Sopka

mirlin

Dobrý den , vůbec nechápu takovou aroganci.Přeci ,když se mi otázka nelíbí či se mě netýká neznamená to , že musím reagovat arogantně.
To platí pro Mapela a beera.
Přeji hezký den pondělí 3.12. 2012 – začal advent , tak trošku schovívosti !
Mirlin