Lenule15

K čemu slouží a dříve sloužily přesličky?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda myslíte léčivou bylinu přesličku. Užití – viz odkaz

http://www.sk2­.goo.cz/zdravi_na_dla­ni/lecive_ros­tliny/preslic­ka.htm

Druhá možnost:

přeslice, zdrobnělé přeslička (= malá přeslice) – slovo odvozené od příst = dělat niti, vlákna.

Přeslice = tyč, na níž je navlečen len určený k spředení, tyče, na jejímž konci je připevněna koudel při ručním předení – pomocník při předení

Další odpovědi
hanulka11

Tak něco o přesličce.
Přesličky, které daly před několika milióny let základ obrovským zásobám černého uhlí, dosahovaly velikosti až 10 metrů a pokrývaly obrovské pevninské plochy. Dnešní přeslička působí ve srovnání s tímto prvohorním předkem jako roztomilá miniatura, přesto pro nás neztrácí svůj význam a stále nabízí širokou oblast využití.
Jaké látky přeslička obsahuje

Pro přesličku rolní je charakteristický vysoký obsah kyseliny křemité. V závislosti na obsahu křemíku v půdě můžeme v přesličce nalézt až 10 procent křemíku. Z ostatních látek je významný vyšší obsah saponinů, silice a flavonoidů......dál si šti zajímavosti v odkazu
http://www.or­dinace.cz/cla­nek/preslicka/

www

Slouží jenom sluha, nikoliv rostlina či zvíře.
Otázka je tedy dost nejasná. Nevím, jestli se ptáš na možné využití těchto rostlin (je více druhů), nebo funkci v přírodě ap.
Upřesni otázku.

dudu

Nejsem si jist, ale nemá tento výraz něco společného s bruslením?

sevos

A nemyslíš přeslici u kolovrátku?

tomy smyk

z tech je dnes uhli

annas

Nevím, zda myslíte léčivou bylinu přesličku. Užití – viz odkaz

http://www.sk2­.goo.cz

Druhá možnost:

přeslice, zdrobnělé přeslička (= malá přeslice) – slovo odvozené od příst = dělat niti, vlákna.

Přeslice = tyč, na níž je navlečen len určený k spředení, tyče, na jejímž konci je připevněna koudel při ručním předení – pomocník při předení

annas

Nevšimla jsem si zařazení otázky do kategorie příroda, proto jsem svou odpověď smazala.