Avatar uživatele
Pájo

K čemu se dříve šila na trenýrkách kapsička? Mělo to nějaký účel?

… na trenýrkách, těch ještě předrevolučních, vždy bývala vzadu kapsa… dnes frčí boxerky a kapsa nikde žádná…

K čemu tam vlastně ta kapsa byla? O co dnes tou absencí kapsy přicházíme?

Děkuji za pokud možno seriózní a delší (než dvojslovné) odpovědi… ;)

Doplňuji:
Také to vnímám s nostalgií… ;)

Díky za odpovědi.
A o kapse vpředu na boxerkách jsem namoutě nevěděl… nějakou mi záhadou jsem si do teď kupoval jen ty bez kapsy… :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Pájo

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? annas, flodur, johana 56, Wang, zzzzz, gagaga, marci1, kavac, Mirdas, hafušák REK před 3533 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
MK44

K čemu kapsa na trenclích? Jak píše kolega Mowla, na kapesník. Nebyla to až taková pitomost, protože trenýrky, jak naznačuje slovo samo, nebyly ani tak spodky, ale v prvé řadě sportovní oděv. Malí kluci v nich v létě běhali jako v kraťasech. I dospělí pánové za horka doma dleli toliko v trenclích a třeba i na zahradě nebo v podobném částečném soukromí byli v trenýrkách společensky přijatelní. Tedy na městském náměstí nikoli. Nevím jak dneska, ale za oněch dávných časů se při fotbale, lezení po stromech jakož i při vyvalování v lehátku mezi záhony a skalkou stávalo, že bylo třeba se vysmrkati nebo utříti si bradu od melounu. A tu hle, světe div se, kapesník po ruce náramně se hodil … 🙂

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Připomněl jste mně doby, kdy se trenýrky vyskytovaly v mnoha podobách..
Během školních let jsme je nosili povinně do tělocviku – kluci červené a holky modré,

Kapsa vzadu sloužila na kapesník, někdy i k uložení peněz, když jsme třeba přecházeli na hřiště a cestou si něco koupili.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Chlapi to doma nosili jako kraťasy, asi tam kapesník být měl, ale spíš tam strčili cigára, vidím to jako dnes, kamarádky otec na zahradě opravuje starou škodovku, zmaštěný nátělník a a šeredný trencle, který byly vidět jen zezadu, zepředu je překrývalo panděro, ale to je běžně vidět i dnes, prostě hrůza :-O
Některý boxerky mají kapsičku, vepředu uvnitř u pasu, taková malá kapsička.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Do té kapsičky patřil kapesníček…
😁
Nedělám si srandu – tehdejší ´ideologové´ prostě zhodnotili, že mohou-li buržousti nosit bílý kapesníček v levé kapse saka, můžeme my tentýž kapesníček nosit na pravé straně prd*le…
😉
No – to s tím dress-code si dělám legraci – ale fakt je ta kapsa určena pro kapesník.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Proč všichni mluvíte v minulém čase??! Já teď zrovna na sobě trenýrky s kapsou mám! Nepoužívám ji na nic, naprosto výjimečně tam něco dám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

kapsa je vždycky dobrá
..snažím se dát delší (než dvojslovnou) odpověď

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Bylo to na krabičku prezervativů. V dnešní době je natolik rozšířená hormonální antikoncepce, že od kapsiček na prezervativy se upustilo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

V kapsičce se nosilo cokoliv : kapesníček ( na který bylo při návrhu pamatováno ), gumičky do vlasů, fotečka filmového idolu, bonbóny, žvejka, cigarety, peníze, prezervativ. Prostě co se tam vlezlo a člověk to potřeboval ! 🙂
Dnes jsou také na některých boxerkách kapsičky ( vpředu-vevnitř ). A třeba vojenské trenýrky mají dodnes svoje kapsičky na „prdelce“ ! ( viz zdroj ) 🙂

Zdroj: http://www.vo­jenskyprodej.cz/?p=pro­ductsMore&iCa­tegory=245&iPro­duct=678&sName=Tre­nyrky-khaki,-army,-vojensky-original-CSLA

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Ano, bylo to na kapesník. Protože dříve to byl spíše jako sportovní oděv třeba na vojně nebo prostě pro malé kluky na tělocvik a tak dále. No, dnešní pánské boxerky to mít naprosto logicky nepotřebují, protože to není sportovní oděv a tudíž dáte kapesník do klasických kalhot, které, alespoň předpokládám, standardně nosíte. 😁

Avatar uživatele
ptáč

Božínku

před 3534 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pájo

Tak, ták… ;)

před 3520 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek