LuK4S3k CZ

K čemu přesně slouží v počítači ovladač grafické karty ?

Díky za každou odpověď. :)

Nejlepší odpověď
Fyzik

Grafická karta je zařízení, které strčíš na základní desku. Každá je ale jiná, pracuje jinak atd. Ovladač je software, který s kartou umí skvěle pracovat, zajišťuje komunikaci s ní, a k tomu ti nabídne co nejjednodušší a nejefektivnější možnosti, jak s nastavením grafické karty pracovat. V ideálním případě.

Další odpovědi
Děda Louda

Něco mi napovídá, že by mohl sloužit k ovládání grafické karty.

Michal Kole

Spuštný program (např. přehrávat videa, s plavájící ženou), řekne ovládači grafické karty (přes operační systém Windows), co má zobrazit a ten grafický ovládač to sdělí hlavnímu čipu na grafické kartě co a jak má zobrazit.

Hodně jednoduše. Ono bez znalostí nízkoúrovňového programování to moc nepůjde lépe vysvětlit.