jaymes

K čemu mají na letišti traktor?

Všiml jsem si, že na letiště Václava Havla Praha je traktor. K čemu ho tam mají? K tahání letadel?

Nejlepší odpověď
isteron

K ťahaniu lietadiel na rôzne miesta podľa potreby. Na plachtárskych športových letiskách aj na ťahanie lana od navijáka na miesto štartu.

Další odpovědi
led

Slúži nielen k ťahaniu malých lietadiel, u veľkých by sa poriadne nadrel, tam sa používajú ťahače, pokiaľ nerolujú vlastnou silou… ale aj k iným pozemným prácam, pri úpravách dráhy a ostatnej letištnej plochy.

pokračovanie v diskusii

orwell

Ano, je to tak. Na letišti Václava Havla mají traktor Václava Havla a používají ho k tahání letadel Václava Havla.

led

Nad městem s korouhví v ruce
na koni sedí
On, co lásku a pravdu hlásá,
střeží spánek přátel a lidu svého,
osvobozeného z moci státu,
kde zitřek znamená již včera,
kde lidé usmivají se na lidi
kde láska kvete celý rok
On, jemuž nejen Lány kvetly,
lež taky Letištěm vítá hosty,
Ten Jezdec bdí nad námi,
ať spravedlnost jeho zvítězí
nad lží a nenávistí.

orwell, bod za humor, nie za správnosť odpovede
Nebyly nalezeny žádné výsledky pro letadla Václava Havla
Nebyly nalezeny žádné výsledky pro traktor Václava Havla