Avatar uživatele
Anikitos

K čemu jsou ty poplatky na psa? Proč prostě nemůžu mít psa jen tak?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1 před 2869 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Z poplatkov sa čiastočne pokrývajú náklady obce na čistotu (od exrementov), sáčky, vybudovanie vyhradených psích cvičísk, výbehov a iných „spoločenských a zdravotných“ priestorov.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Mimo jiné: když majitel zaplatí za svého psa poplatek, obdrží známku. Pes je evidován a když se ztratí, ví se, komu patří. Známka je nepřenosná na jiného psa a je vratná při odhlášení. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Poplatek ze psa se jen tak nazývá, ale v podstatě to je daň. A stejně jako jiné daně jsou používány dle potřeb obecního rozpočtu. Stejně tak obecní zastupitelstvo určuje výši těchto poplatků,.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

to by potom mohl mít člověk všechno jen tak. můžeš proto něco udělat, nějakou akci a protestovat s případnými argumenty proč neplatit.například tohle " nikde žádná ho.na, všechno seberem a poch.aný rohy, tak operem".

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Anikitos

led A co když my na vesnici nemáme žádné prostory nebo cvičiště pro psy ani zónu volného pobytu psů a sáčky (na exkrementy) tu taky nejsou? To je pak takový poplatek zbytečný…

před 2869 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Aniktos: Naopak jste v pozici kdy můžete navštívit váš úřad a přinést fakta. Jako, že platíte a nic z toho na co by peníze měli jít tu nevidíte + možnost se optat na vyšších místech. Pak si myslím, že vám vyjdou vstříc. Poplatků se tím asi nezbavíte, ale uděláte lepší zázemí pro psy?
Myslím si to.

před 2869 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Taky by mě to zajímalo. Viz otázka někoho dalšího:
Lidi, jak ti tady čtu tak se radnice asi jen směje. Protože se neumíte slušně domluvit a stále nikdo neodpověděl na onu otázku „proč se platí poplatky za psa“? Nedívejte se na plenky nebo sáčky. Sami jsme konzumenti a máme své potřeby a neplatíme za sebe polatek ve své vlastní domácnosti, ve svém bytě či rodinném domě. Proste mně zajímá, když js si koupil dům nebo byt za nemalé peníze tak proč platím polatek za psa? Sousedka má dvě kočky a neplatí nic. Kamarád má fretku a kolegyně má 4 agamy. Nikdo nic neplatí. Jen ten kdo má psa tak platí polatek. Je to můj vlastní dům a platím polatek za psa, který vykonává potřeby na mé zahradě za kterou jsem zaplatil. Řekne mi někdo proč platím polatek za psa?

před 2869 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Pretože sa na tomto znení dohodla istá skupina ľudí, svojho času zvolených „z vôle božej, kráľa a obecného ľudu“ za zástupcov ľudu a v mene ľudu a svojom prijímať zákony podľa ktorých sa ľud, zver a vtáci budú riadiť.

před 2869 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek