Bad Wolf

K čemu jsou tedy na světě dobré ty vlaštovky?

„Čert aby vzal ty mouchy!“ rozzlobila se kráva, obtěžovaná rojem much. „Proč je vlastně na světě hmyz?!“ „Všecko má svůj účel,“ ozvala se vlaštovka, krmící malá vlaštovčátka. „Mouchy jsou na světě proto, abychom my vlaštovky měly co jíst.“ No dobře, pokývala hlavou kráva a zamyslela se. " Ale k čemu jsou na světě dobré vlaštovky?" (z knihy Život je boj od Jiřího Žáčka)

Nejlepší odpověď
mosoj

A k čemu jsou dobrý na světě lidé ?

Další odpovědi
Drap

V knize je to spíše filozofická otázka. Pokud chceš přesnou odpověď, obrať se na pana J.Žáčka.

zjentek

k chytání hmyzu :o

marci1

Slované vlaštovky považovali za posly jara a zároveň za posmrtné zosobnění lidské duše. Také se jimi živí ostříž, sokol a v Africe marabu.
Takže netrpělivě bude očekávat jejich přílet a budu se těšit na jaro ! 🙂

beer

Třeba k tomu, aby mohl mít někdo zábavnou otázku, případně k čemukoliv jinému – záleží na fantazii ))

lukas.zmizik

třeba pro mne jsou vlaštovky dobré už jen pro to, že se na ně na statku raději dívám, než na muchy… ve skutečnosti tu jsou ale asi proto, aby měly kočky co žrát…

cynique

Připomněl bych také recept na „vlaštovčí hnízda“.
http://www.on­linekucharka.cz/re­cept/628/vlas­tovci-hnizda