K čemu jsou nechty na prstech a proč rostou?

Nejlepší odpověď
Tazman

Ostříhej si NEHTY opravdu hoooodně a pak…

  1. se zkus podrbat
  2. sebrat ze stolu jehlu (aniž bys ji sunul k okraji) 🙂

Krom toho podle mě taky zpevňují onen okraj prstu, takže je snadnější něco stisknout mezi prsty (bez nehtu by se prst ohýbal – logicky, není u konce prstu žádná kost).

Takže z mého úhlu pohledu jsou nehty extrémně potřebné. A proč rostou? No protože když si ho poškodíš tak aby ti narostl nový.

Proč člověk potřebuje vlasy? 🙂 A proč rostou? 🙂

Další odpovědi
marci1

Nehty slouží jako ochrana prstů a pomáhá přenosu tlaku na prsty s okolím. Rostou proto, že si nehty můžeš poškodit a proto Ti narostou nové. 🙂

mosoj

Nehty se během evoluce vyvinuly z drápů a chrání konce prstů. Byť se to nezdá, ale prsty mají pro člověka velký význam. Bez prstů na noze ( hlavně palce) se nedá chodit.