VampGirl

K čemu jsou dobré tyto řetězy?

Občas si všimnu, že některá nákladní vozidla mají na podvozku několik krátkých řetězů, které sahají skoro na zem. K čemu tyto řetězy jsou? Napadlo mne, že by se podle nich mohlo hlídat, jestli není daný vůz příliš přetížen (řetězy by škrtaly o zem), ale nejsem si jistá.

Nejlepší odpověď
led

Býva tým uzemnené stojace vozidlo. Zabraňuje to vytvoreniu statickej elektriny.
Určite sa vám občas stalo, že pri nastupovaní (vystupovaní) vás kopla elektrika.

Další odpovědi
cukrar

Jak u kterého auta, většinou ozdoba.
U cisteren je uzemění lankem.