K čemu jsou dětské účty? Na co potřebuje 12ti leté dítě účet?

Nejlepší odpověď
anonym

Děti se naučí hospodařit s kapesným,vybírat z bankomatu,je dobré jim dávat na konto každý měsíc stejnou částku(100–150Kč),záleží na dohodě,někdo dává částku vyšší,a dítě si samo pořizuje běžné věci do školy.

Další odpovědi
panenka

Jsou k tomu aby se tam dětem mohly ukládat peníze a nebo si z tych účtů mohly pak taky něco vybrat.Děti taky hodně rychle rostou a aspoň se naučí se svými penězi hospodařit

SajmonModer

Dnes ty děti rostou rychleji a rychleji taky utrácejí.

hanulka11

Myslím,že není na škodu naučit dítě hospodařit , aby vědělo ,že pokud peníze z konta bude chtít vybírat musí se tam také vkládat. Vše mu vysvětlit a pak takový účet splní výchovný moment.

Ne jako některé děti si myslí, maminko vždyť v bankomatu je peněz dost ,přeci si můžeš vybrat kdy chceš a kolik chceš. Je dobře aby děti věděly jak na tom rodina je finačně .

Jsemtady

V podstatě ho k ničemu nepotřebuje hospodařit se naučí dobře i s hotovostí. Ale banky za takový účet v některých případech nechtějí žádné poplatky, na druhou stranu tam zase nemívají žádné úroky:-) Pokud máte bohaté přibuzenstvo (děda a babi) nebo jim chcete spořit, tak ho klidně můžou mít, s tím že se jim peníze za narozky a svátky a dobré známky mohou ukládat tam a budou je tam mít až jim bude 18+, ale nějakej speciální význam to nemá.

Pralinka1979

Tak třeba já jsem účet založila, když jel syn na výměnný pobyt do Londýna 🙂 Jen z toho důvodu, bylo mu 12 let.